چرا بیشتر برنامه نویسان از mac استفاده می‌کنند؟

چرا بیشتر برنامه نویسان از mac استفاده می‌کنند؟

در این مطلب سعی داریم لپ تاپ های Mac را از نظر مشخصات با لپ تاپ های ویندوزی مقایسه کنیم و مزایا و معایب استفاده از آن را برای برنامه نویسان روشن کنیم.

چرا بیشتر برنامه نویسان از mac استفاده می‌کنند؟آیا ویژگی های بیشتری نسبت به لپ تاپ های ویندوزی دارد؟

 وقتی صحبت از تلفن‌های هوشمند و لپ تاپ می‌شود، کل دنیای فناوری به دو گروه تقسیم می‌شود: از اندروید یا IOS و یا ویندوز یا مک استفاده می کنید. هیچ میانه ای برای استفاده از این موارد برای کاربران وجود ندارد. این باعث می‌شود تا کاربران با یک سؤال مواجه شوند: کدام سیستم عامل بهتر است؟
چرا مک‌ها در جامعه توسعه وب اینقدر محبوب هستند؟ احساس می‌کنم تا حدودی یک حقیقت ناگفته است. مطمئناً، لینوکس و حتی ویندوز پایگاه‌های کاربران خود را دارند، اما به نظر می‌رسد حداقل در توسعه وب مکینتاش گزینه‌ای است که عموماً ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند.
در هر کنفرانس که مشاهده می‌کنید، دریایی از آرم‌های درخشان اپل است. آیا می‌توانید یک کامپیوتر شخصی را در آن اتاق مشاهده کنید؟

دانشجویان برنامه نویس

بررسی برنامه نویسانStack Overflow نشان داد که 26.8% از همه برنامه نویسان 29.2%برنامه نویسان حرفه‌ای بطور روزانه از macOS استفاده می‌کنند.

نظر سنجی استفاده برنامه نویسان از مک بوک

نظر سنجی استفاده برنامه نویسان از مک بوک

امنیت
گفته می‌شود که مک‌ها در برابر بد‌افزارها، ویروس‌ها و حملات مخرب ایمن‌تر هستند. از آنجا که سیستم عامل Mac اپل روی یونیکس ساخته شده است، رایانه‌های Macbook به طور پیش فرض کمی ایمن‌تر از رایانه‌های شخصی هستند که این مسئله هنگام کار با برنامه نویسی بسیار مهم است. دلیل ایمنی این سیستم عامل، بسته بودن سیستم عامل است و ورودی خروجی‌های خود را بسته است. اگر می‌خواهید نرم‌افزار iOS یا OS X را توسعه دهید، نیاز به Mac دارید.
سخت‌افزار
سخت‌افزار سیستم شما اگر قوی نباشد در بسیاری از پروژه‌ها قادر به همراهی شما نخواهد بود. مک بوک‌ها از نظر سخت‌افزاری گزینه بهتری نسبت به نسخه‌های ویندوزی هستند و با افزایش قیمت نیز سخت‌افزار آن رشد می‌کند. اگر یک لپ تاپMAC و یک لپ تاپ شبیه به مشخصات MAC کنار هم بگذارید متوجه سرعت و کارایی بیشتر سیستم مک خواهید شد، زیرا سیستم UNIX کمتر از منابع سیستم استفاده می‌کند ولی سیستم‌های ویندوزی اینگونه نیست. مک به شما امکان می‌دهد تا در زمان کمتری و بدون تشدید، کارهای بیشتری انجام دهید.
صفحه نمایش
موضوع بعدی در کیفیت سخت‌افزاری صفحه نمایش است که در مک بوک‌ها به گونه‌ای است که آسیب کمتری به چشم وارد می‌کند. صفحه نمایش Retina فقط ظاهر زیبا ندارد، بلکه رزولوشن مقیاس‌پذیری هم دارد.
مدیریت اکوسیستم
اپل فقط در لیست کوچکی از دستگاههایی که ایجاد می‌کنند از macOS پشتیبانی می‌کند. در مقابل، ویندوز باید به معنای واقعی کلمه از 1000 دستگاهی که مایکروسافت ایجاد نکرده پشتیبانی کند. این امر باعث می‌شود تجربه ویندوز کمتر سازگاری داشته باشد. مدل اپل به طور معمول منجر به یک تجربه منسجم تر، کارآمدتر و قابل اعتماد‌تر می‌شود زیرا تعداد دستکاه‌های کمتری را تولید و پشتیبانی می‌کند.
سیستم عامل Mac OS X یک سیستم عامل با مدیریت آسان‌تر نسبت به ویندوز 10 است. یک کاربر با تکنیک کمتر می‌تواند با استفاده از مکینتاش نسبت به رایانه ویندوز راحت‌تر است.
قیمت
یکی از دلایلی که برنامه نویسان مک میخرند گران بودن آن است! بله در علم روانشناسی ثابت شده است که وقتی که بابت کاری یا چیزی هزینه زیادی صرف می‌کنید استفاده از آن برای شما خوشایند‌تر و بهتر می‌شود.
جنس و طراحی
از نظر طراحی UI و Ux مک از دیگران رقبای خود پیشی گرفته است ولی از نظر جنس در مک بوک‌های جدید مشکل قطع و وصل شدن مانیتور کاربران را به شدت اذیت کرده است.
یکی از مشکلات اصلی مک keyboard layout غیر استاندارد بودن (دکمه command و ...) برای کاربرانی که با دیگر دستگاه‌ها کار کرده‌اند.
محیط توسعه
اگر شما برنامه نویسی برای ویندوز انجام می‌دهید، مک برای شما مناسب نیست. سیستم عامل مک یونیکس است که میتوانید در این محیط برای لینوکس و یونیکس برنامه نویسی کنید و خروجی بگیرید.
ابزار‌های مک
برنامه نویسی سیستم عامل محبوب iOS انحصارا فقط بر روی مک صورت می‌پذیرد و این موضوع برای برنامه نویسان مهم است.

برخی از ویژگی‌های جالب دیگری نیز وجود دارد. وقتی که پشت کامپیوتر نشسته‌اید، تلفن همراه شما زنگ می‌خورد و در اتاق دیگر قرار دارد، این تماس به لپ تاپ شما می‌رسد. پیام‌های متنی شما از طریق تلفن و رایانه نشان داده می‌شوند. مخاطبین، تقویم، نشانک‌های وب و همگام‌سازی بیشتر به راحتی بین همه دستگاه‌ها انجام می‌شود. موسیقی iTunes شما انتقال موسیقی از رایانه به تلفن شما را ساده می‌کند.
نقاط ضعف
1-گاهی اوقات صفحه نمایش روشن نمی‌شود.
2-در بعضی مواقع برنامه‌ها قفل شده و برنامه‌های مک بوک هنگ می‌کند.
3-گاهی اوقات باتری خالی کردن ناگهانی کاربران را با مشکل مواجه کرده است.
4-مک بوک بیش از حد گرم می‌شود.
5-باتری به صورت کامل شارژ نمی‌شود.
6-اختلال در عملکرد USB یکی دیگر از مشکلات است.
7-wifi در بعضی از مواقع درست کار نمی‌کند.
8-امکان ارتقاء حافظه داخلی وجود ندارد.
9-بیشتر برنامه‌های ویندوزی قابل نصب روی مک نیستند.
10-بازی‌های رایانه‌ای در ویندوز بسیار حرفه‌ای‌تر اجرا و ساپورت می‌شوند.