Poe چیست ؟

Poe چیست ؟
Poe تکنولوژی است که می توان با آن به دستگاه های درون شبکه برق رسانی کرد،بعنوان مثال می توان به اکسس پوینت، رادیو و دوربین های مدار بسته برق رسانی کرد.

با پیشرفت علم و عرضه دستگاه های جدید در دنیای IT و نیاز همه این دستگاه ها به برق و قرار گرفتن این دستگاه ها در محل هایی که نمی توان به آن برق رساند یا اگر کابل برق برای آنها کشیده شود بی نظمی در سیم کشی برق ساختمان بوجود خواهد آمد، تولید کنندگان مجبور شدند تکنولوژی Poe را وارد این دستگاه ها کنند.دستگاه هایی نظیر اکسس پوینت، رادیو وایرلس، دوربین مداربسته و... که در ارتفاع و بعد از انجام امور کلی ساختمان نصب می شوند نیاز به برق دارند که می توان به بی نظمی برق کشی روکار خاتمه داد و از تکنولوژی Poe استفاده کرد.

Poe چیست ؟

Poe مخفف Power Over Ethernet می باشد و معنی آن یعنی توان الکتریکی بر بستر اترنت (کابل شبکه).اگر دقت کرده باشید کابل های شبکه دارای 8 پین هستند که 4 پین آن برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده می شود و 4 پین آن در شبکه های 10/100 استفاده نمی شود اما در شبکه های 10/100/1000 از 4 پین باقی مانده استفاده می شود.یعنی رنگ هایی که در تکنولوژی Poe استفاده می شود شامل رنگ های سفید آبی، آبی، سفید قهوه ای، قهوه ای می باشند.

با تکنولوژی Poe می توان دستگاه هایی که نیاز به ولتاژ 24،12 و 48 ولت هستند را تامین کرد یعنی با همان کابل شبکه هم دیتا را به کابل رساند هم توان الکتریکی را.

حتما برای شما سوال پیش آمده که سیگنال الکتریکی بر بستر اترنت چگونه تامین می شود.برای تامین برق ما نیازمند یک منبع تغذیه در ابتدای کابل می باشیم.این منبع تغذیه ها شامل دو نوع می باشند.نوع اول آن تنها می تواند به یک دستگاه برق رسانی کند اما نوع دوم آن می تواند همزمان چندین دستگاه را برق رسانی کند نکته این است که باید در نظر داشته باشید بیشتر از توان منبع تغذیه جریان نکشید.

بعنوان مثال برای سیستم دوربین مداربسته 20 عددی شما می توانید یک سوئیچ 24 پورت Poe (تعداد پورت آن بستگی به تعداد دوربین های شما دارد) تهیه کنید و از آن برای ارتباط دوربین ها به شبکه و برق رسانی به دوربین ها استفاده کنید.

poe و انواع دستگاه هایی که با poe روشن می شوند

ارسال نظر