چگونه از یک لپ تاپ قدیمی استفاده بهینه کنیم؟

چگونه از یک لپ تاپ قدیمی استفاده بهینه کنیم؟

در این مطلب سعی داریم چند ایده را به شما پیشنهاد دهیم که بتوانید از لپ تاپ قدیمی خود نهایت استفاده را ببرید.

1-یک ایده بسیار خوب برای لپ تاپ‌های قدیمی دارای پخش دی وی دی، تبدیل آن به مرکز رسانه‌ای است. برای پخش فیلم، موسیقی و ... میتوانید از پخش دی وی دی استفاده کرده و یا هارد اکسترنال خریداری کرده و رسانه خود را روی آن ذخیره کنید و از لپ تاپ به عنوان یک پخش کننده استفاده کنید.
2-میتوانید شبیه ساز کنسول‌های قدیمی را روی لپ تاپ خود نصب کنید و از بازی‌های قدیمی استفاده کنید تا حس نوستالژی به شما منتقل شود. از کلید‌های بزرگ و مورد نظر روی کیبورد استفاده کنید تا کار برای شما آسان‌تر شود. نشانه گر موس را از صفحه محو کنید تا حس واقعی بازی به شما منتقل شود.

شبیه ساز بازی

3-حداکثر مقدار حافظه رم را که مادربرد و سیستم عامل خود اجازه می‌دهند نصب کنید. باتری رو خود را ارتقا و یا جایگزین کنید و به جای هارد‌های HDD از هارد SSD برای افزایش سرعت آن استفاده کنید.
4-میتوانید سیستم عامل لینوکس را روی سیستم خود نصب کنید که هم نسبت به ویندوز فضای کمتری را اشغال می‌کند و هم سرعت بیشتری دارد.
5-اگر لپ تاپ شما خیلی قدیمی است، میتوانید از آن به عنوان ساعت هشدار استفاده کنید. اگر شما مشکل دیر بیدار شدن از خواب را دارید میتوانید ساعت را روی لپ تاپ خود تنظیم کرده تا راحت‌تر از خواب بیدار شوید.
6-اگر لپ تاپ شما فضای خالی زیادی دارد می‌توانید یک کپی از مهمترین پرونده‌های خود نگه دارید و از لپ تاپ به عنوان ذخیره کننده اطلاعات مهم و ضروری خود استفاده کنید.
7-از درگاه USB لپ تاپ می‌توانید به عنوان درگاه شارژ گوشی خود استفاده کنید. در بعضی از لپ تاپ‌ها هنگام بستن آن، درگاه USB قطع می‌شود پس با دقت آن را چک کنید.
8-شما می‌توانید لپ تاپ خودتان را به وسیله کابل HTMI به تلویزیون وصل کنید و فیلم‌های به روز را روی یک صفحه بزرگ پخش کنید و از دیدن آن لذت ببرید.
9-از وب کم لپ تاپ می‌توانید به عنوان دوربین در خانه استفاده کنید. هنگام خروج از خانه لپ تاپ را روشن کرده آن را روی فیلم قرار دهید تا فیلمبرداری کند.
10-اگر فضای هارد دیسک شما خالی است می‌توانید NAS را راه‌اندازی کنید. NAS فضای ذخیره‌سازی بزرگی است که برای ذخیره اطلاعات و دسترسی به آن‌ها از طریق WLAN و LAN است. وقتی NAS را راه‌اندازی می‌کنید می‌توانید به تمام اطلاعات از طریق سیستم، گوشی و ... دسترسی داشته باشید. به جای اینکه عکس و فیلم‌ها را در فضای ابری (CLOUD) ذخیره کنید، می‌توانید آن‌ها را در NAS را ذخیره کنید.
11-از لپ تاپ‌های قدیمی می‌توانید به عنوان کروم بوک استفاده کنید. کروم بوک‌ها دارای سیستم عاملی ساده و عاری از هرگونه برنامه و سیستم‌های پیچیده هستند.
12-با نصب یک سیستم عامل تازه میتوانید از لپ تاپ‌های قدیمی برای تماس تماس‌های صوتی و تصویری خود استفاده کنید. در صورت نصب لینوکس نسخه سازگار اسکایپ برای شما در دسترس خواهد بود.