چگونه برنامه نویسی کامپیوتر را بیاموزیم؟

چگونه برنامه نویسی کامپیوتر را بیاموزیم؟

در این مطلب سعی داریم راه کارهایی برای "چگونه برنامه نویس شوید" را ارائه دهیم.

چگونه برنامه نویسی کامپیوتر را بیاموزیم؟
یادگیری برنامه نویسی بسیار مهیج است، اما بیشتر افراد در این راه شکست می‌خورند و متوجه پتانسیل کامل خود نمی‌شوند. دلایل عدم موفقیت افراد به 3 بخش تقسیم می‌شود:
1-فکر می‌کنند برنامه نویسی آسان است
برنامه نویسان مبتدی هنگامی که شروع به کد نویسی می‌کنند چند ساعت آخر هفته خود را نگه داشته و برای کد نویسی سپری می‌کنند. در صورتی که باید زمان بیشتری و تمرین بیشتری صرف این موضوع شود.
2-تمرکز واقعی و هدفی بر روی یک موضوع خاص را ندارند
اکثر برنامه نویسان، برنامه نویسی را بدون پروژه شروع کرده و هدف خاصی در ذهن ندارند. اگر شما بدون هدف شروع به یک کار کنید انگیزه اصلی خود را بعد از یک مدت کوتاه از دست داده و هیجان وارد یادگیری شما نمی‌شود.
3-انتظارات در ابتدای کار بسیار بالا است
تقاضای زیادی برای برنامه نویسی نرم‌افزار و توسعه تحت وب وجود دارد. اما این بدین معنا نیست که شرکت‌ها نیاز به کسی دارند که !Hello World را برای آن‌ها چاپ کند. برای استخدام واقعی نیاز به زمان و تلاش بیشتری است. در ابتدا معمولا حقوق دریافتی شما بسیار کم خواهد بود. حتی ممکن است مجبور باشید برای بدست آوردن تجربه، رایگان در محلی مشغول به کار شوید. خیلی از برنامه نویس‌های خوب دنیا و ایران از ۳۰ سالگی شروع به یادگیری کردند پس نگران نباشید راه برای متخصص شدن طولانی است.
چگونه شروع به یادگیری کنیم؟
در اینجا 3 مرحله وجود دارد که راه برنامه نویسی را برای شما هموار می‌کند:
1-رشته و گرایش خود را مشخص کنید.
تعداد زیادی از زبان‌های برنامه نویسی وجود دارد و شما نمی‌توانید همه آن‌ها را یاد بگیرید. آیا می‌خواهید به توسعه برنامه تلفن همراه، توسعه وب، توسعه بازی یا توسعه برنامه دسکتاپ بپردازید؟ هر کدام می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشند. (اگر میخواهید موفق باشید برنامه نویسی تحت وب را انتخاب کنید. در مطالب بعدی در مورد این موضوع توضیحات بیشتر داده خواهد شد)
2-اصول برنامه نویسی را بیاموزید.
هنگامی که در قسمت مورد علاقه خود و یک زبان برنامه نویسی مستقر شدید، یادگیری اصول اولیه را شروع کنید. می‌توانید از دوره‌های رایگان Youtube استفاده کنید، ولی پیشنهاد من به شما این است که در کلاس حضوری شرکت کنید زیرا در زمان مشخص از شما تمرین خواسته می‌شود و شما را به آموزش منظم سوق میدهد. هنگام یادگیری اصول اولیه، جزئیات خیلی زیادی به آن اضافه نکنید، زیرا هنگام نوشتن برنامه‌های واقعی، به کتابخانه‌ها و چارچوب‌هایی که نحو آن‌ها را نیز یاد خواهید گرفت، متکی خواهید بود.
3-یک پروژه بسازید
بعد از اینکه اصول را درست پیدا کردید، سریعاً به ساختن یک چیز واقعی بروید. این امر به شما امکان می‌دهد مهارت‌های خود را در کنار هم قرار داده و مهارت‌های حل مسئله را به عمل آورید. شوید. این پروژه‌های واقعی که شما میسازید به شما کمک می‌کند رزومه خود را تکمیل کنید و برای استخدام در شرکت یا ارگان گام بردارید. این سریع‌ترین راه برای موفقیت پیش روی شماست.

موفق باشید