معرفی و بررسی روتر میکروتیک Map Lite

معرفی و بررسی روتر میکروتیک Map Lite
در این مقاله قصد داریم کوچکترین روتر میکروتیک را بررسی کنیم تا شما از قابلیت های ویژه این روتر با خبر شوید، پس با ما همراه باشید.

با پیشرفت تکنولوژی و عرضه دستگاه های جدید توسط شرکت های صاحب نام،میکروتیک هم کوچکترین روتر دنیا را روانه بازار کرد.بنا به گفته میکروتیک شاید به سختی بتوان گفت این روتر کوچک اندازه قوطی کبریت است.این روتر قابل حمل است و می توانید آنرا همه جا با خود همراه داشته باشید، مثلا می توانید روتر را به اینترنت هتل متصل کنید و در تمام دستگاه های خود به اشتراک بذارید.

روتر Map Lite میکروتیک

قابلیت های جذاب روتر Map Lite

برق رسانی به روتر

شما می توانید روتر Map Lite را با برق Usb هر دستگاهی مثل Usb پخش کننده خودرو، DVD Player، کامپیوتر، لپتاپ و پاور بانک روشن کنید. جهت برق رسانی به این روتر شرکت میکروتیک دو ورودی برای ما قرار داده است یکی ورودی Poe-IN و یکی ورودی Micro Usb.اگر خواستید از خرابی این دستگاه در برابر نوسانات جلوگیری کنید همیشه یک آداپتور 5 ولت یک آمپر با پورت  Micro Usbخریداری کنید و همراه خود داشته باشید.

روتر Map Lite میکروتیک   روتر Map Lite میکروتیک

رابط کاربری

این روتر دارای یک پورت Ethernet ، یک اینترفیس وایرلس و در قسمت جلویی آن دارای 4 چراغ که نمایانگر وایرلس، اترنت، AP و Power می باشد.پورت اترنت این روتر سرعت حداکثر 100 مگابیت را ساپورت می کند و به راحتی می توانید با اتصال به یک سوئیچ حداقل 5 دستگاه را مدیریت کنید.همچنین اینترفیس وایرلس این روتر دارای سرعت سیصد مگابیت می باشد و قدرت ارسال سیگنال آن 1.5 دی بی یا دسیبل می باشد. وایرلس این روتر دارای دو چین است و این به قابلیت های ویژه این روتر اضافه می کند و در نهایت در مورد وایرلس این دستگاه باید بگوییم که استاندارد های 802.11 B/G/N را پشتیبانی می کند.

معرفی روتر مپ لایت   خرید روتر Map Lite   روتر مپ لایت در شبکه

سیستم عامل

معماری سیستم عامل این دستگاه معماری  MIPSBEاست که سرویس های :

includes system, hotspot wireless, ppp, security, mpls, advanced-tools, dhcp, routerboard, ipv6, routing

را دارا می باشد.

پردازنده

پردازنده این دستگها نیز دارای یک هسته و فرکانس 650 مگاهرتز می باشد.لایسنس این دستگاه نیز سطح 4 می باشد که از مهترین ویژگی های این لایسنس اتصال نامحدود دستگاه به این روتر بصورت وایرلس می باشد.

ارسال نظر